utw_banner_1712-04.jpg

 

logo utw 4logo ostrowca

UTW WSBiP realizuje  w roku 2020 zadanie

pn. „Ostrowieccy seniorzy w wieku 60+ na basenie- edukacja prozdrowotna i aktywność fizyczna”.

Powyższe zadanie jest zrealizowane ze środków Gminy i Miasta Ostrowiec Świętokrzyski w ramach dotacji celowej na rok 2020 .

Klipy z basenu

Pierwsze nagranie wykładu na naszym Uniwersytecie Trzeciego Wieku

25 listopada br. została nagrana w auli Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości prelekcja na temat :” Konkursy pływackie” w ramachrealizowanego zadania publicznego pn. „Ostrowieccy seniorzy w wieku 60+ na basenie- edukacja prozdrowotna i aktywność fizyczna”. Zaprosiliśmy do Uniwersytetu Trzeciego Wieku pana Marcina Malińskiego- człowieka wyjątkowego o ogromnym autorytecie- dwukrotnego olimpijczyka/ Barcelona 1992 rok i Atlanta1996 r/w 1995 roku- mistrza w pływaniu w stylu zmiennym/ Mistrzostwa Świata w Rio de Janerio , wicemistrza Europy - Wiedeń /. Nasz gość obecnie jest trenerem ostrowieckiego klubu pływackiego KSZO, mentorem wielu zawodników sportowego pływania, w tym uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest wzorem do naśladowania dla młodzieży- zawodników, których trener przygotowuje do rywalizacji w konkursach pływackich. W wykładzie pan Marcin opowiedział o swojej karierze sportowej w pływaniu, a także o sukcesach młodych pływaków w licznych konkursach. Zapraszamy do wysłuchania ciekawej wypowiedzi naszego prelegenta m.in.       o pasji pływania wielu młodych osób.

Nagranie prelekcji/ forma zdalnego nauczania z powodu pandemii COVID 19/ zostało wykonane przez Andrzeja Bartczaka.

 

 

EDUKACJA PROZDROWOTNA OSTROWIECKICH SENIORÓW W REŻIMIE SANITARNYM

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim zrealizowało zadanie publiczne pn.:”Ostrowieccy Seniorzy w wieku 60+ na basenie- edukacja prozdrowotna i aktywność fizyczna” w terminie   od września do listopada 2020 roku.

W projekcie uczestniczyło 60 mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, w tym słuchacze UTW oraz seniorzy z ostrowieckich Klubów Seniora.

We wrześniu odbyło się na widowni pływalni MOSiR-u szkolenie pn. „Bezpieczny Senior na basenie”, prowadzone przez wykwalifikowanego ratownika Krzysztofa Grobelskiego. Uczestnicy poznali zasady bezpiecznego korzystania z basenu, a także warunki zachowania procedur sanitarnych ze względu na istniejącą epidemię COVID-19. W drugiej części szkolenia seniorzy wzbogacili wiedzę na temat, jak uratować tonącemu życie.

Kolejne zajęcia : areobic w wodzie prowadziła instruktorka Maria Jaros. Zajęcia z aktywności ruchowej- ćwiczenia przy muzyce odbywały się w 4 grupach 15-osobowych. Każda grupa mogła korzystać z areobicu w wodzie- dwa razy w miesiącu. Zajęcia te mają szczególne właściwości zdrowotne. Przyniosły grupom dużo zadowolenia, tym bardziej, że ćwiczenia odbywały się przy ulubionych melodiach tanecznych i innych z czasów młodości uczestników.

Wszyscy dostosowali się do wymagań sanitarnych/ dezynfekcja rąk, osobne szatnie, chlorowana woda w basenie, utrzymanie dystansu, małe grupy/

Projekt zakończono wykładem/ w formie zdalnej/ Marcina Malińskiego, mistrza w wpływaniu w stylu zmiennym- olimpijczyka , mentora uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim i trenera wielu ostrowieckich zawodników w pływaniu, którzy odnieśli liczne sukcesy w konkursach pływackich.

W przyszłości seniorzy chcieliby skorzystać z kolejnego szkolenia – nauki pływania.

Powyższe zadanie zostało zrealizowane ze środków Gminy Ostrowiec Świętokrzyski w ramach dotacji celowej na rok 2020 .

Joomla Template by Joomla51.com