r6.jpg

TV LOKALNA reportaż  z inauguracji nowego roku akademickiego

 

 

TV LOKALNA reportaż  z oficjalnego wręczenia promesy projektu ASOS

 

 

TV LOKALNA reportaż "Z kolędą przez pokolenia"

"Z kolędą przez pokolenia" pod takim hasłem już po raz 8. Przedszkole Publiczne Nr 12 zorganizowało wyjątkowy, międzypokoleniowy koncert kolęd i pastorałek.

Międzypokoleniowy koncert kolęd i pastorałek, w tym roku połączono z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Wydarzenie już na stałe wpisało się w kalendarz przedszkolnych uroczystości. Dziadkowie i Babcie otrzymały dziś wyjątkowy prezent od swoich wnucząt, ale na scenie zaprezentowali się również absolwenci przedszkola, rodzice, a nawet kadra pedagogiczna z "12". Święto babci uświetnił także występ seniorów działających w chórze Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

TV LOKALNA reportaż ze Spotkania Noworocznego UTW WSBiP

13. stycznia słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się na noworocznej uroczystości. Blisko 300 osób spotkało się, aby zapoznać się z działaniami na nowy rok.

Rok 2020 dla ostrowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku to rok kolejnych wyzwań ambitnych planów i ciekawych projektów 

"Takie ważniejsze wydarzenia, jak np. senioralia mamy już zaplanowane. Będzie dużo ciekawych wykładów, spotkań z lekarzami, ze środowiskiem kultury, przedstawicielami przyrodników, muzealników czy geologów z ostrowieckiego rezerwatu "Krzemionki"."

- mówi Jadwiga Myśliwska - wiceprezes UTW w Ostrowcu Świętokrzyskim 

W eleganckich strojach przed słuchaczami na noworocznym spotkaniu z repertuarem polskich kolęd wystąpił uniwersytecki chór, który aktywnie włącza się w wydarzenia miejskie i regionalne.W nowym roku chór prowadzi Alicja Major-Salwierz. Przed seniorami wystąpili również juniorzy Julia Tłuczkiewicz i Tomek Masternak. UTW w Ostrowcu  Świętokrzyskim działa przy WSBiP i przez wielu uznawany jest za najaktywniejszy i najprężniejszy w Polsce. Współpraca z wyższą uczelnią daje słuchaczom zaplecze dydaktyczne a współpraca z kadrą pozwala na wysoki poziom zajęć. Przyjacielem UTW, bez wątpienia jest była rektor ostrowieckiej uczelni, dr Izabela Zaborowska.

"Podsumowanie tych kilku lat współpracy wypada bardzo pomyślnie. Miłe słowa, które dziś mogliśmy sobie powiedzieć to są słowa wspaniałe, tak jak wspaniali są słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Deklaruję, że mimo iż nie piastuję już urzędu rektora uczelni, będę wspierać działania seniorów z Uniwersytetu."

- mówi dr Izabela Zaborowska - była rektor WSBiP w Ostrowcu Świętokrzyskim 

Aktywnie, konsekwentnie i skutecznie seniorzy rozpoczynają drugi semestr i nowy 2020 rok. Już dziś wiemy, że w połowie czerwca odbędą się tradycyjne senioralia, a w październiku miejski dzień seniora. 

Katarzyna Kurek

 

 

 

GłosSeniora baner180x40mm

Głos Seniora reportaż https://glosseniora.pl/2019/11/22/ii-lubelski-festiwal-tanca-taneczne-pasje-seniorow/

 

 

Radio Rekord reportaż    https://swietokrzyskie.cozadzien.pl/ostrowiec-swietokrzyski/matylda-niewojt-nie-ma-lepszego-leku-niz-uniwersytet-trzeciego-wieku/51011

 GAZETA OSTROWIECKA reportaż PDF Icon  tekst artykułu do podglądu

TV LOKALNA reportaż z wykładu Marka Wiechcia na UTW WSBiP 

 TV LOKALNA reportaż z inauguracji nowego roku akademickiego na UTW WSBiP

 

TV LOKALNA reportaż z zapisów na nowy rok akademicki na UTW WSBiP

 

TV LOKALNA reportaż  z Dnia Kobiet 2019

 TV LOKALNA reportaż  z Dnia Kobiet 2018

 

 

 

 

Joomla Template by Joomla51.com