IMG_9299-crop.jpg

 

 asos plakat

                       

 WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE

„TRENING UMYSŁU I PAMIĘCI”

DZIAŁANIE Z PROJEKTU pn. „PEŁNI ŻYCIA, PEŁNI SIŁ- SENIOR 60+”

 E8139547

 

            Od 13 lipca do 3 września 2020 roku warsztaty psychologiczne dla 100 seniorów poprowadził psycholog Łukasz Kot . Beneficjentami projektu finansowanego z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-  2020 są Seniorzy z Ostrowca Świętokrzyskiego i powiatu ostrowieckiego, w tym słuchacze UTW WSBiP , przedstawiciele ostrowieckich Klubów Seniora.

Warsztaty odbyły się /w 5 grupach po 20 osób/ w budynku Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim- patronackiej Uczelni UTW.

            Zajęcia – trening umysłu i pamięci – obejmowały: edukację prozdrowotną na temat funkcjonowania mózgu człowieka, istoty zapamiętywania i strategii pamięci.

Uczestnicy poznawali , jak funkcjonuje umysł i co zrobić , by zachować intelektualną sprawność do późnej starości. Zainteresowani seniorzy /w grupach/ twórczo i ze wsparciem doświadczonego trenera i psychologa ćwiczyli pamięć , doskonalili umiejętności i sprawności umysłowe, nawiązując do sytuacji w codziennym życiu. Rozwiązywali zadania graficzne, językowe, matematyczne i logiczne. Zajęcia psychologiczne przebiegały w życzliwej atmosferze przy bardzo dobrej współpracy uczestników z trenerem, Wszyscy dowiedzieli się, że systematyczny trening pozwoli utrzymać pamięć w znakomitej kondycji w każdym wieku.

 Galeria zdjęć fot. Romualr Redlich   

 

 

 

WARSZTATY SZKOLENIOWE

„ I  JA  TEŻ MOGĘ URATOWAĆ KOMUŚ  ŻYCIE”

 

DZIAŁANIE  Z PROJEKTU:”PEŁNI ŻYCIA, PEŁNI SIŁ- SENIOR 60+”

 E9119819

            Zgodnie z harmonogramem Projektu UTW WSBiP ,  dotowanego ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych, odbyły się  od 4 września do 15 września br. szkolenia z ratownictwa  dla 100 osób  w wieku 60+  projektu / 5 grup 20-osobowych,/   Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej poprowadzili  ostrowieccy ratownicy medyczni.              Szkolenie teoretyczne obejmowało podstawy prawne udzielania pierwszej pomocy, postępowania w stanach nagłych i chorobach przewlekłych u osób dorosłych/ cukrzyca, epilepsja,zawał serca,udar mózgu i inne/. Podczas zajęć praktycznych wykorzystano fantomy,  prezentacje multimedialne- slajdy. Uczestnicy szkolenia  wzbogacili wiedzę m.in. na temat , jak udzielić pierwszej pomocy przypadkach nagłych, omdleniach, zadławieniach, złamaniach, oparzeniach, w przypadku utraty przytomności. Dowiedzieli się, jak prawidłowo wezwać pomoc do poszkodowanej osoby, czy też jakie zastosować zabiegi ratujące życie, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe w myśl zasady „POMOGĘ, BO MOGĘ”

            Uczestnicy  byli zainteresowani tematyką i ćwiczeniami szkolenia. Zadawali dużo pytań,  na które odpowiadali ratownicy, dzieląc się swymi doświadczeniami.

 Ratownicy należą do ludzi, którzy mimo ryzyka  zawodowego, lubią pomagać innym.

 W przerwie szkoleniowej był też serwis kawowy, z którego skorzystali wszycy uczestnicy.

 

Galeria zdjęć fot. Romualr Redlich   

 

 

Oficjalnie wręczono Stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku WSBiP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Promesę na realizację projektu " Pełni życia, pełni sił. Senior 60+" 

z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020

105580873 724624078300335 7226550870282051169 n

Relacja z tego wydarzenia w TVLOKALNA Ostrowiec w zakładce MEDIA O NAS

Galeria zdjęć udostępniona przez Agnieszkę Cybulską   

 

 

ogloszenie01

Joomla Template by Joomla51.com